Skip to content

Tulokset


2022


Immolan Laukaukset 29.10

  1. Markku 123p
  2. A-M 122p
  3. Miikka 112p
  4. Pekko 108p
  5. Kari 96p
  6. Jan 93p
  7. Tommi 89
  8. Mika 81p 1×10
  9. Edvard 81p
  10. Timo 80p
  11. Pertti 74p
  12. Niko 72p
  13. Hannu 69p
  14. Teppo 65p
  15. Mikkos 62p 1×10
  16. Mikkkoa 62p
  17. Janne 60p
  18. Eetu 51p
  19. Jesse 27p
  20. Jannem 8

 


Topcup 29.10

  1. Mikkos 134p
  2. pekko 129p
  3. Jan 129p
  4. Miikka 128p
  5. Sakke 127p
  6. Niko 104p
  7. Samuli101p
  8. Mikkoa 9p

Immolan Malja 29.10

Sakke 121mm

Rami 134mm

Pekko 144mm

Mikko 225mm

Timo 331mm

Niko 29lks

Samuli 25lks

 


Tuomas Gerdt ampumakilpailu TULOKSET 24.9.2022
Nimi Yht.
10 ls PIKA 10-os.
  Sahlman Jarno 88 94 182 8
Reponen Ari-Matti Johannes 91 91 182 7
Taskula Sami 88 92 180 6
Latto Janne Veikko Tapani 91 89 180 5
Jokinen Jari Kalervo 95 83 178
Naumanen Ville 93 84 177
Kähärä Panu 90 87 177
Karhu Miikka Henri Johannes 85 92 177
Sopanen Jussi 86 91 177
Rossi Eetu 86 90 176
Pellinen Teppo 93 83 176
Ilves Sami Juhani 90 85 175
Gräsbeck Krister 89 85 174
Tiainen Teppo 87 87 174
Jauho Juha 87 86 173
Luoto Satu Marjatta 89 84 173
Peippo Erno 90 83 173
Kesälahti Veli-Matti 90 82 172
Nikkanen Marko 87 85 172
Ilama Jan Mikael 92 79 171
Santajärvi Heikki 94 77 171
Laapas Tero Tapio 88 82 170
Vornanen Ilkka Sakari 87 83 170
Nousiainen Kari 88 81 169
Rytkönen Anssi 89 80 169
Ahtiainen Aleksi Miska Petteri 82 84 168
Pylväläinen Mikko 83 84 167
Kankkunen Matti Juhani 87 79 166
Huolman Mikko 87 79 166
Karhu Timo 91 75 166
Hakuli Juha Antero 85 78 163
Pulli Matti 78 82 160
Pulkkinen Mika Petteri 77 83 160
Rautio Jari 82 76 158
Partinen Simo 81 76 157
Tikander Niko 88 68 156
Ilama Daavid 86 68 154
Kyröläinen Tomi 80 74 154
Pätilä Pia Anneli 85 68 153
Suutarinen Ilpo 73 80 153
Vasara Joni 88 64 152
Arpiainen Markku Tapio 79 71 150
Suokas Niko 80 70 150
Kosonen Sauli Juhani 74 75 149
Salo Ilpo Ilari 81 68 149
Mäntykangas Jarmo 62 69 131
Lehikoinen Jouko 74 52 126
Särmälä Timo Kalevi 79 45 124
Sarvilahti Antero 44 71 115
Aho Yrjö 57 52 109
Maurinen Niko 21 82 103
Moisio Antti Heikki 38 62 100
Kojo Petter 34 62 96
Lankinen Raimo Johannes 28 16 44

 

Joukkueet
Lauritsalan reserviläiset 1
Reponen Ari-Matti Johannes 91 91 182
Latto Janne Veikko Tapani 91 89 180
Jokinen Jari Kalervo 95 83 178
Karhu Miikka Henri Johannes 85 92 177
Jauho Juha 87 86 173
890
Imatran reserviläiset
Rossi Eetu 86 90 176
Ilves Sami Juhani 90 85 175
Nikkanen Marko 87 85 172
Ilama Jan Mikael 92 79 171
Ilama Daavid 86 68 154
848
Lauritsalan reserviläiset 2
Kähärä Panu 90 87 177
Peippo Erno 90 83 173
Vornanen Ilkka Sakari 87 83 170
Vasara Joni 88 64 152
Kyröläinen Tomi 80 74 154
826
Lappenrannan Reservin upseerit
Naumanen Ville 93 84 177
Pulli Matti 78 82 160
Partinen Simo 81 76 157
Särmälä Timo Kalevi 79 45 124
Rytkönen Anssi 89 80 169
787
Imatra Reservin upseerit/Snipers
 
Maurinen Niko 21 82 103
Kesälahti Veli-Matti 90 82 172
Huolman Mikko 87 79 166
Pulkkinen Mika Petteri 77 83 160
Nousiainen Kari 88 81 169
770
Imatran reservin upseerit/ Shooters
Pellinen Teppo 93 83 176
Luoto Satu Marjatta 89 84 173
Kankkunen Matti Juhani 87 79 166
Ahtiainen Aleksi Miska Petteri 82 84 168
683

 

Ra Cup 2022 Yhteenlasketut lopputulokset

Ra Cup 2022 Tulokset
RA 1
Nimi Pisteet Sijoitus Yhdistys
Jan I. 2 1 ImRes
Sakari V. 3 2 LauRes
Timo V. 5 3 ImRes
Mikko S. 8 4 LauRes
Erno P. 9 5 LauRes
Sami I. 12 6 ImRes
Mika P. 13 7 6+7+7 ImRu
Tuomo H. 13 8 6+7+10 ImRu
Kari N. 15 9 ImRu
Ritva V. 20 10 ImRes
Ari-Matti R. 1kisa 3 11 LauRes
Petrus K. 1kisa 5 12 5+4 LauRes
Teppo P. 1kisa 5 13 5+8 LauRes
Veli-Matti K. 1kisa 7 14 5+7 LauRes
Pietu K. 1kisa 7 15 7+7 LauRes
Mikko N 1kisa 8 16 ImRes
Pia P. 1kisa 9 17 9+7 ImRes
Saku M. 1kisa 9 18 9+10 ImRu
Petteri P. 1kisa 10 19 ImRes
RA 2
Nimi Pisteet Sijoitus Yhdistys
Jan I. 2 1 ImRes
Mikko S. 4 2 LauRes
Sami I. 5 3 ImRes
Timo V. 9 4 ImRes
Mika P. 10 5 ImRu
Sakari V. 12 6 9+3 LauRes
Erno P. 12 7 7+5 LauRes
Kari N. 14 8 ImRu
Tuomo H. 18 9 ImRu
Petrus K. 1kisa 4 10 LauRes
Veli-Matti K. 1kisa 5 11 ImRu
Ari-Matti R. 1kisa 6 12 ImRes
Pia P. 1kisa 7 13 7+9 ImRes
Teppo P. 1kisa 8 14 8+5 LauRes
Ritva V. 1kisa 8 15 8+9 ImRes
Mikko N. 1kisa 9 16 9+8 LauRes
Saku M. 1kisa 10 17 ImRu
Petteri P. 1kisa 9 18 9+10 ImRes
Ra 3
Nimi Pisteet Sijoitus Yhdistys
Jan I. 3 1 ImRes
Erno P. 4 2 LauRes
Paavo V. 5 3 RuoRes
Sakari V. 7 4 LauRes
Timo V. 9 5 ImRes
Timo H. 14 6 5+9 RuoRes
Sauli K. 14 7 7+7 ParRu
Mika P. 18 8 ImRu
Tuomo H. 27 9 ImRu
Pasi H. 1kisa 2 10 ParRes
Joni V. 1kisa 3 11 LauRes
Sami I. 1kisa 5 12 ImRes
Ritva V. 1kisa 6 13 6+6 ImRes
Rami H. 1kisa 6 14 6+8 LauRes
Sami T. 1kisa 8 15 LauRes
Janne N. Ikisa 9 16 9+10 ImRu
Ari-Matti R. 1kisa 9 17 9+11 LauRes
Teppo P. 1kisa 10 18 ImRu
Aleksi T. 1kisa 11 19 LauRes
Aleksi A. 1kisa 12 20 ImRu
Tommi V. 1kisa 13 21 RuoRes
Jari K. 1kisa 14 22 LauRes
Niko T. 1kisa 15 23 LauRes
Ra 4
Nimi Pisteet Sijoitus Yhdistys
Jan I. 2 1 ImRes
Sakari V. 6 2 LauRes
Timo V. 8 3 6+2+4 ImRes
Sauli K. 8 4 6+2+7 ParRu
Erno P. 9 5 LauRes
Paavo V. 10 6 RuoRes
Timo H. 19 7 RuoRes
Tuomo H. 26 8 ImRu
Niko T. 1kisa 2 9 LauRes
Pasi H. 1kisa 4 10 ParRes
Sami I. 1kisa 5 11 5+4
Mika P. 1kisa 5 12 5+8 ImRu
Teppo P. 1kisa 5 13 5+10 ImRu
Ritva V. 1kisa 6 14
Rami H. 1kisa 8 15 8+6 LauRes
Sami T. 1kisa 8 16 8+8 LauRes
Joni V. 1kisa 9 17 LauRes
Janne N. 1kisa 10 18 9+10 ImRu
Aleksi T. 1kisa 10 19 10+11 LauRes
Tommi V. 1kisa 10 20 10+13 RuoRes
Ari-Matti R. 1kisa 11 21 LauRes
Jari K. 1kisa 12 22 LauRes
Aleksi A. 1kisa 14 23 ImRu
Kokonaiskilpailu RA1 RA2 RA3 RA4
Nimi Yhdistys Sija Sija Sija Sija Yht Sijoitus
Jan I. ImRes 1 1 1 1 4 1
Sakari V. LauRes 2 6 4 2 14 2
Timo V. ImRes 3 4 5 3 15 3
Erno P. LauRes 5 7 2 5 19 4
Sami I. ImRes 6 3 12 11 32 5
Mika P. ImRu 7 5 8 12 32 5
Tuomo H. ImRu 8 9 9 8 34 6
Paavo V. RuoRes 20 19 3 6 48 7
Sauli K. ParRu 20 19 7 4 50 8
Ritva V. ImRes 10 16 13 14 53 9
Mikko S. LauRes 4 2 24 24 54 10
Teppo P. LauRes 13 15 18 13 59 11
Pasi H. ParRes 20 19 10 10 59 11
Ari-Matti R. LauRes 11 12 17 21 61 12
Kari N. ImRu 9 8 24 24 65 13
Joni V. LauRes 20 19 11 17 67 14
Rami H. LauRes 20 19 14 15 68 15
Sami T. LauRes 20 19 15 16 70 16
Veli-Matti K. LauRes 14 11 24 24 73 17
Janne N. ImRu 20 19 16 18 73 17
Petrus K. LauRes 12 13 24 24 73 17
Saku M. ImRu 20 19 18 18 75 18
Aleksi T. LauRes 20 19 19 19 77 19
Pia P. ImRes 17 14 24 24 79 20
Tommi V. RuoRes 20 19 21 20 80 21
Mikko N ImRes 16 17 24 24 81 22
Aleksi A. ImRu 20 19 20 23 82 23
Jari K. LauRes 20 19 22 22 83 24
Petteri P. ImRes 19 18 24 24 85 25
Tässä vielä kilpailukohtaiset tulokset…
Ra1 ja Ra2 kisat 2022
28.5.2022 ImRes
18.6.2022 ImRu
27.8.2022 ImRes
Nimi Yhdistys RA 1 S RA 2 S RA 1 S RA 2 S RA 1 S RA 2 S
Timo V. ImRes 94 2 132 3 95 3 111 6
Jan I. ImRes 92 3 154 1 98 4 napaa 1 162 3 napaa 1 99 1 166 1
Ritva V. ImRes 80 9 Nos 78 11 90 8
Sami I. ImRes 82 8 136 2 95 2 napaa 4 126 5 87 8 145 3
Sakari V. LauRes 96 1 81 9 96 2 napaa 2 153 3 napaa
Veli-Matti K. ImRu 90 7 119 5
Mika P. ImRu 90 1 napa 6 113 6 88 7 44 9 88 7 144 4
Kari N. ImRu 41 11 122 4 93 4 71 10
Teppo P. LauRes 91 5 82 8
Erno P. LauRes 91 3 napa 4 108 7 93 5 134 5
Tuomo H. ImRu 64 10 47 10 88 7 46 8 89 6 57 11
Pete P. ImRes 80 10 72 9
Pia P. ImRes 83 9 96 7
Mikko S. LauRes 93 1 napa 6 154 1 napa 2 98 2 155 2
Petrus K. LauRes 94 5 139
Mikko N ImRes 77 8 44
Ari-Matti R. LauRes 95 4 napaa 3 115
Saku M. ImRu 25 9 34
Pietu K. LauRes 88 7 85
RA1-RA4 CUP 2022
Kaksi parasta kilpailua lasketaan yhteen molemmissa lajeissa
Ra3 ja Ra4 kisat 2022
13.4.2022 LauRes
14.6. 2022 ImRu
3.9. 2022 ImRes
Nimi Yhdistys RA 3 S RA 4 S RA 3 S RA 4 S RA 3 S RA 4 S
Sakari V. LauRes 94 Pa 3 > 3 napaa 1 80 3 94 2napa 6 82 2napa 3
Jan I. ImRes 94 Pa 3 > 2 napaa 2 83 1 96 2napa 4 87 1napa 1 96 1 87 1
Joni V. LauRes 93 Pa 3 > 3 napaa 3 69 9
Paavo V. RuoRes 93 Pa 3 > 2 napaa 4 52 13 97 3napa 3 75 1napa 7 94 2 80 3
Timo H. RuoRes 93 Pa 3 > 2 napaa 5 75 ei kymppejä 7 81 1napa 9 58 12
Rami H. LauRes 93 Pa 3 > 1 napa 6 74 8
Sauli K. ParRu 92 7 75 3*10 6 91 1napa 7 83 1napa 2
Erno P. LauRes 90 8 78 4 98 3napa 1 70 9 93 3 48 5
Ari-Matti R. LauRes 90 9 58 11
Mika P. ImRu 87 Pa 3 > 1 napa 10 77 5 88 8
Aleksi T. LauRes 87 Ei napa 10 11 65 10
Aleksi A. ImRu 82 12 51 14
Tommi V. RuoRes 80 13 65 10
Jari K. LauRes 79 14 55 12
Niko T. LauRes 78 15 81 2
Tuomo H. ImRu 50 16 33 15 65 11 40 11
Pasi H. ParRes 97 3napa 2 80 4
Timo V. ImRes 96 1napa 5 77 6 93 4 86 2
Sami T. LauRes 88 8 74 1napa 8
Janne N. ImRu 87 9 68 10
Teppo P. ImRu 84 10 79 5
Ritva V. 59 6 32 6
Sami I. 85 5 76 4


Ra 1-2 kilpailu 27.8.22 Immolassa
Ra 1
1. Jan I. 99p
2. Mikko S. 98p
3. Timo V. 95p
4. Kari N. 93p 1napa
5. Erno P. 93p
6. Tuomo H. 89p
7. Mika P. 88p
8. Sami I. 87p
9. Pia P. 83p
10. Pete P. 80p
11. Ritva V. 78p
Ra 2
1. Jan I 166p
2. Mikko S. 155p
3. Sami I. 145p
4. Mika P. 144p
5. Erno P. 134p
6. Timo V. 111p
7. Pia P. 96p
8. Ritva V. 90p
9. Pete P. 72p
10. Kari N. 71p
11. Tuomo H. 57p

Perinnepistoolikilpailu Muukossa 9.8.2022 tulokset:

1. Jari M.  267p
2. Mikko K.  250P
3. Mikko A.  238p
4. Timo V.  229p
5. Jan I.  223p
6. Thomas L. 202p
7. Jari J. 200p 2×10
8. Aleksi A. 200 1×10
9. A-M R. 114P

 


29.5.2022 RA1-RA2
Ra1
1. Sakari 96
2. Timo 94
3. Jan 92
4. Erno 91
5. Teppo 91
6. Mika 90
7. Veli-Matti 90
8. Sami 82
9. Ritva 80
10. Tuomo 64
11. Kari 41
Ra2
1. Jan 154
2. Sami 136
3. Timo 132
4 . Kari 122
5. Veli-Matti 119
6. Mika 113
7. Erno 108
8. Teppo 82
9. Sakari 81
10. Tuomo 47
11. Ritva NOS

18.6.2022 RA1-RA2